Öğrenci Buket’in Bacak Eşitsizliği Tedavisi

Hikayesi

Merhabalar Ben Buket. Öğrenciyim. Çok küçük yaşlarda geçirdiğim hastalıklardan dolayı bazı operasyonlar geçirdim ve tedaviler gördüm. Tüm bunların sonucunda ayak bileğimden kaynaklı bir sorun ortaya çıktı. İki bacağımın uzunluğu birbirinden farklıydı ve bu fark yıllarla birlikte artmaya devam ediyordu.

Bu uzunluk farkı hem yürümemi zorlaştırıyor hem de omuriliğime oldukça baskı yapıyordu. Tüm bunlar her geçen gün hayatımı daha da zorlaştırıyordu. Bu ağrılara dayanamadığım için sık sık ailemle birlikte iyi bir doktor arayışındaydık. Ancak bacak uzatma operasyonu konusunda iyi bir doktor bulmak oldukça zordu. Üstelik bu zorluğa bir de maddi zorluklar ekleniyordu. Doktorların bu operasyon için talep ettiği ücret ailemin verebileceğinin çok üstündeydi. Tüm bu olumsuzluklar çok şükür ki Tekirdağ’da tanıştığımız Dr. Özgür Bey’le son buldu. Özgür Bey bu konuda benim ve ailemin şansı oldu diyebilirim.

Gerçekleştirilen operasyondan sonra kısa olan bacağıma bir uzatma çubuğu takıldı. Bu çubuk sayesinde kısa olan bacağımın her gün belirli aralıklarla bir makine sayesinde milim milim uzaması sağlandı. Tüm bu süreçten ve fizik tedaviden sonra artık iyileştim diyebiliyorum. Çünkü uzun mesafede ağrısız şekilde yürüyebiliyorum. Üstelik okuluma, sağlığıma ve sosyal yaşantıma da döndüm.

Tüm her şey için doktorum Özgür Karakoyun’a sonsuz bir minnet borçluyum. Her şey için teşekkür ederim.

 

 

Numarınızı Bırakın Biz Sizi Arayalım


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.

Cevap yaz