Suzan Metin’in Kemik İçinden Uzayabilen Çivilerle Bacak Uzatma Süreci

Hikayesi:

Merhaba, ben 3 yaşındayken apartmanımızın 3. katından düşerek feci bir kaza geçirdim. Kaza sonucu sol aşık kemiğim yerinden çıkmış ve diğer kemiklerim de kırılmıştı. 90’lı yıllardaydık, doktor fazla müdahale etmeden alçıya alıp eve göndermiş. Dolayısıyla kemiklerim yanlış kaynamış ve öylece ben büyürken bir bacağım büyüyüp uzarken diğeri kısa kaldı. Tüm çocukluğum ve ergenliğim topal gezerek, aksayarak geçti.

Artık bu şekilde mutsuz olduğumu ve ameliyat olup düzelmem gerektiğini biliyordum. Üniversiteden mezun olduktan sonra doktor arayışına girdim. İstanbul, Ankara ve Adana doktorlarına gittim, fakat hiçbirine güvenemedim, çünkü hep olumsuz konuştular.

Bacağımın dış tarafına demir halka takmaktan bahsettiler, ayrıca uzasa bile yine 2 veya 3 cm eksik kalacağı, tamamen uzatmayacağını söyleyip beni korkuttular. Ben de başka yöntemleri olabilir diyerek hem çevremin tavsiyeleri ve hem de kendi internet araştırmalarım sonucu Dr. Özgür Karakoyun Bey‘e rastladım.

RABBİM iyi ki böyle mucizevi bir doktoru karşıma çıkardı. Kendisiyle internet üzerinden iletişim kurdum, Tekirdağ Namık Kemal eğitim ve araştırma hastanesinde çalışıyordu ve doktor bey hemen beni Tekirdağ’a davet etti. Hiç düşünmeden Mersin’den Tekirdağ’a gittim. Ölçümlerim yapıldı ve bacağımın sandığımdan daha kısa olduğunu o gün öğrendim. 5,5 cm ile 6 cm arası bir kısalık varmış.

Doktor bey uyluk kemiğin iç kısmına uzayabilen çivi yerleştirdi, dışardan hiçbir şekilde belli olmuyordu ve bu yöntem hem enfeksiyon açısından hem de konfor açısından çok iyiydi. Ayrıca bu yöntemi o hastaneden uyguladığı ilk hasta olmanın gururunu da yaşıyordum. Boy uzatma ameliyatı esnasında ve sonrasında babacan tavırlarıyla çok ilgili çok özenli ve çok merhametli davrandı. Ameliyat sorunsuz geçti ve yaklaşık 2 ay içinde uzatma işlemi bitti bacağım artık eşitlenmişti. Bu arada doktor beyin bana öğrettiği gibi, bacağımı bilek kısmından tutup çevirmek suretiyle kendim ellerimle uzattım diyebilirim :)) artık sağ ve sol bacaklarım 0 derece eşitlendi.

2 hafta çift baston, 2 hafta tek baston derken, artık bastonları bıraktım.

ve az az ayağımın üzerine yük verdim, zamanla ve egzersizlerle bacağım güçlendi ve şu anda normal insanlar gibi yürüyorum, koşuyorum, sıfır sıkıntı hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum.

Hiç tereddüt etmeden her türlü ortopedik ve travmatik veya şekil bozukluklarında ve uzuv kısalıklarında Doç. Dr. Özgür Karakoyun‘a danışmanızı tavsiye ederim. RABBİM Özgür Beyden razı olsun…

NOT: Hastamız sadece günlüğünü paylaşma nezaketini göstermiştir. Hastanın sürecini bildiğimiz kadarıyla sorularınıza hasta yönlendirme danışmanları cevap verecektir.

bacak uzatma

 

 

Numarınızı Bırakın Biz Sizi Arayalım


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.

Cevap yaz